ISSN: 1300-4115

Dergi Hakkında

Dergi Hakkında

Dergi Sahibi: Uz. Dr. Özgür Uslu

İzmir Göğüs Hastanesi Dergisi, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin resmi bilimsel dergisidir.
1986’da yayın hayatına başlamış olan dergi 2004 yılına dek yılda iki sayı, bu yıldan günümüze dek yılda üç sayı olarak Nisan, Ağustos, Aralık aylarında düzenli olarak yayınlanmaktadır.
Dergimiz, Türkiye Atıf Dizininde indekslenmektedir. Makalelerin değerlendirilmesi öncesi veya yayın aşamasında yazarlardan herhangi bir ücret talep edilmemektedir.

Yayın dili Türkçe ve İngilizcedir.
ISSN : 1300-4115

AMAÇ KAPSAM
Dergimizde Erişkin Göğüs Hastalıkları, Göğüs Cerrahisi, Uyku Bozuklukları, Yoğun Bakım, Meslek Hastalıkları, Tütün Kontrolü, Allerji, Tüberküloz, akciğer enfeksiyonları, toraks maligniteleri, temel ve girişimsel bronkoskopik yöntemler alanında alanındaki konular yer almaktadır.
Orijinal araştırma, derleme, olgu sunumları, editöre mektuplara ve yerel ve ulusal kılavuzlar dergimizde yer alan makale türleridir.
Dergimiz, ULAKBIM TR Dizin ve Türkiye Atıf Dizininde indekslenmektedir. Makalelerin değerlendirilmesi öncesi veya yayın aşamasında yazarlardan herhangi bir ücret talep edilmemektedir.

 

Hızlı Arama
LookUs & Online Makale